Teatro studijos „Alyvos“ veikla

Nelengva apibrėžti, kas yra teatras. Jis gali būti visur. Jis gali būti visoks. Teatre viskas įmanoma. Pandemijos metu teatras transformavosi ir prisitaikė prie aplinkybių.  Deja, niekas nepakeitė gyvo komunikavimo tarp žiūrovo ir aktorių. Teatro studija „Alyvos“ taip pat prisitaikė prie pandeminių metų ir sukūrė nuostabių dalykų. Pamažu atslūgus pandemijai pavasaris teatro studijai Alyvos“ padovanojo nemažai gyvų pasirodymų, išvykų, susitikimų.

Kovo 31 d. alyvukai vaidino performansą „Pasvarstymai“. Jis buvo kurtas Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje surengtam festivaliui „TEATROZONAS 2022“ (prie festivalio TEATROZONAS grupės galite prisijungti atsidarę nuorodą https://www.facebook.com/groups/1096436363844880, tapkite festivalio draugais). Šiais metais festivalis ne tik persikėlė į gimnazijos aktų salę, bet ir išsiplėtė už Vilniaus ribų. Į jį atvyko kolektyvai ne tik iš Vilniaus miesto mokyklų, bet ir iš kitų Lietuvos vietovių. Juos pakvietė teatro studijos vadovė Rasa Kulytė-Polini ir biologijos mokytojas Julius Kavaliauskas.  Be to, buvo sukurtas internetinis tiltas tarp Ukrainos ir Lietuvos, o tema „Vertybės“ tapo raktiniu žodžiu sukurti įdomius pasirodymus. 

Alyvukai gavo kvietimą balandžio 25 d. pasirodyti Vilniaus lietuvių namuose. Šioje ypatingą atmosferą skleidžiančioje mokykloje (joje mokosi iš viso pasaulio atvykę moksleiviai, turintys lietuviškų šaknų) rodėme performansą „Pasvarstymai“.

S. Daukanto gimnazijos rengiamame teatro improvizacijų festivalyje „Į sceną” teatro studijos „Alyvos“ kūrėjai buvo įvertinti kaip dramaturgiškiausi teatro kūrėjai ir gavo apdovanojimą. Šis teatrinių improvizacijų renginys vyko balandžio 28 d.

III klasių mokinių teatro ir filmų kūrimo grupės veikla

III klasių mokiniai, pasirinkę teatro ir filmų kūrimo pamokas, kūrybiškumą atskleidė kurdami filmus, dalyvaudami integruotose pamokose,  Lietuvos mokinių filmų festivalyje „Laisvas kinas 2022“.

Vaizdo įrašas >>>>

Animacijos menas sugrąžina į vaikystę, padeda išgyventi didžiausias svajones, kartais linksmina, o kartais stebina ir gąsdina. Ar žinojote, kad primityviausių animacijos pagrindų galime rasti pirmykščiame mene? Animacija nuėjo ilgą kelią, kol tapo tokia, kokia yra dabar. Ir ji vis dar keičiasi.

IV kl. filmų kūrimo gr. mokiniai (mokytoja Rasa Kulytė-Polini) susipažino su įvairiais animacijos istorijos etapais ne tik teoriškai, bet ir praktiškai: kūrė taumotropą, fenakistiskopą, animacinę knygelę bei trumpametražį animacinį filmuką.  Kviečiame susipažinti su mokinių darbais.

TAUMOTROPAS

Vaizdo įrašas 1

Vaizdo įrašas 2

vaizdo įrašas 3

FENAKISTISKOPAS

Vaizdo įrašas 1

Vaizdo įrašas 2

Vaizdo įrašas 3

ANIMUOTA KNYGELĖ

Vaizdo įrašas 1

Vaizdo įrašas 2

Vaizdo įrašas 3

Vaizdo įrašas 4

ANIMACINIAI FILMUKAI

Vaizdo įrašas 1

Vaizdo įrašas 2