Tarptautinis ypatingų teatrų festivalis-forumas „Begasas XX“ – tai jau 20 metų gyvuojanti kūrybos, dialogo ir bendrystės erdvė, vienijanti ypatingų žmonių teatro trupes, menininkus, savanorius ir žiūrovus. Festivalio tema „20 metų kartu“ kvietė prisiminti nueitą kelią.
2026 metų festivalis vyko gegužės 20–22 dienomis įvairiose Vilniaus erdvėse, o gegužės 22 dieną pristatyti įvairių teatrų ir kūrybinių trupių pasirodymai.
Vilniaus Žirmūnų gimnazijos savanoriai pagalba ir aktyviu dalyvavimu prisidėjo prie šiltos, atviros ir jaukios festivalio atmosferos kūrimo. Žirmūnų gimnazijos moksleiviai teatro ir medijų meno mokytojos Rasos Kukytės-Polini dėka jau seniai turi galimybę pamatyti ypatingų teatrų festivalį bei tapti svarbia šio festivalio dalimi.
Šio festivalio organizatorei Snieguolei Dikčiūtei skrieja padėka ir sveikinimai su 20 – mečiu!
Taip pat dėkojame Vilniaus Žirmūnų gimnazijos pirmų klasių savanorių auklėtojai ir muzikos mokytojai Nijolei Smilinskienei. Ji suorganizavo mokinius savanoriauti ir skyrė savo laiką.