Balandžio 22 d. Žirmūnų gimnazijoje vyko projekto „Žalia galia“ konferencija.
Renginio įžanga – dirbtuvės, kurios vyko per 2–4 technologijų pamokas. Dirbtuvėse menininkė Milda Paukštė supažindino mokinius su stambiųjų atliekų – tentų antrinio panaudojimo galimybėmis.
Vėliau vyko 2025–2026 metų projekto „Žalia galia“ konferencija. Buvo apibendrintos projekto veiklos, pristatyta vėjo jėgainių ir malūnų maketų paroda. Mokiniai skaitė pranešimus apie įvykusias veiklas, išvykas, edukacijas, surengtas dirbtuves, dalyvavimą projektuose ir konkursuose, skirtuose tvarumui skatinti, pristatė svečius, dizainerius, kurie pasidalijo tvarumo idėjomis.
Trečios klasės gimnazistai Martynas V., Irmantas R. ir Dominykas J. supažindino mokyklos bendruomenę su išsikeltu gigantišku tikslu – sukurti veikiančią mokomąją jėgainę.
Renginyje svečiavosi „Ecoservis“ inovacijų projektų vadovė Laura Zukė. Ji pasidalijo mintimis apie įmonės rūšiavimo inovacijas.
Renginio metu vyko ir protmūšis „Klasių vėjų kova“.
Konferenciją apibendrino „EDU Vilnius“ projektų vadovė Donata Šablinienė.
Veiklų ir iniciatyvų aptarimą vainikavo apdovanojimai, padėkos, vaišės, technologijų mokytojos Vaidos Gailiūnienės baigiamasis žodis. Džiugino gimnazistų kurti suvenyrai: dekoruoti daugkartinio naudojimo maišeliai, vėjo jėgainėmis papuošti meduoliai.
Vilniaus Žirmūnų gimnazija su projektu „Žalia galia“ 2025–2026 m. m. dalyvauja Vilniaus miesto savivaldybės kartu su „EDU Vilnius“ organizuojamame projekte „Tvariau“.