Paskutinį liepos savaitgalį penkios Vilniaus Žirmūnų gimnazijos mokinės – Iveta Sobolytė, Danielė Dainiūtė, Ugnė Rutkūnaitė, Gaja Gasparaitytė bei Gabija Zakaraitė – išsiruošė į savarankišką žygį Gražutės regioniniame parke Ignalinos–Zarasų rajonų apylinkėmis. Tai buvo trijų dienų DofE kvalifikacinis sidabro žygis, kurio tikslas – įveikti maršrutą nepasiklydus ir nustatyti seniausio medžio, kurį sutiks savo kelyje, amžių. Pirmą dieną gimnazistės nuėjo 13 kilometrų (nuo Kiemionių piliakalnio iki Asavo stovyklavietės). Čia pirmą naktį pliaupiant lietui miegojo. Antrą dieną ėjo 14 kilometrų, pakeliui išsimaudė išskirtinai skaidriame Švento ežere, o nakvojo prie Skaidrio ežero. Trečią dieną nuo pat 7-os valandos ryto ruošėsi paskutinei žygio atkarpai – dar 14 kilometrų. Kelionė nebuvo sunki tik šlapia, nes tądien be perstojo lijo. Į paskutinę stotelę žygeivės atėjo pavargusios, bet laimingos, nes pagaliau ant galvų nelašėjo vanduo, o žygį visos baigė sėkmingai. Žygį organizavo istorijos mokytojas Martynas Maniušis. Daugiau apie jų nuotykius galėsite išgirsti rugsėjo mėnesį vyksiančiame renginyje, kur jos detaliau papasakos apie save, DofE žygius ir apskritai DofE programą.

Daugiau akimirkų čia >>>>