Respublikinis mokyklinių teatrų festivalis TEATROZONAS jau skaičiuoja ketvirtus metus. Neįtikėtina!!!

Prisiminkime, kad pirmasis festivalis 2021 m. buvo nuotolinis! Aktoriai, svečiai, savanoriai, organizatoriai augo, keitėsi… Koks gyvas organizmas – TEATROZONAS! Jo pavadinimą dar 2020 metais sugalvojo teatro studijos „Alyvos“ alumnės Indrė Vėbraitė ir Monika Michnevičiūtė. Iki tikrojo starto reikėjo palaukti metus. Į gimnaziją atėjo kūrybingas biologijos mokytojas Julius Kavaliauskas ir paklausė, ar yra kokių teatro renginių gimnazijoje. Tapo aišku, kad galima startuoti. Pagalba ir palaikymas suteikė drąsos veikti. Netrukus teatro grupės alumnė Kamilė Žekonytė sukūrė nuostabų logotipą. Labai padėjo technologijų mokytojos Vaidos Gailiūnienės kūrybiškumas ir ramybė, gimnazijos neformaliojo švietimo ir pagalbos vaikui skyriaus vedėjos Daivos Zaveckienės ir tikybos mokytojos Alinos Gailiuvienės pagalba bei etikos mokytojo Ervino Koršunovo pastebėjimai aptariant festivalio dalyvių pasirodymus.

Kaip ir kasmet festivaliui talkino gausus būrys savanorių, festivalio scenarijų kūrė ir renginį vedė IV kl. teatro gr. mokinės Kamilė Kralikaitė ir Greta Puškoriūtė. Šių metų tema – „SAPNAI“. Jie nunešė visus festivalio dalyvius į tolimiausius šviesius ir tamsius, spalvotus ir pilkus sapnų užkaborius… Pasiklydome sapnuose, bet tai buvo tobuli pasiklydimai su Simono Daukanto gimnazijos teatro studija „Į sceną“ (vadovė Rasa Ercmonienė-Varnė), su Paįstrio kultūros centro vaikų ir jaunimo studija „Skruzdėlė“ (vadovė Daiva Kiršgalvienė), su Jono Basanavičiaus teatro studija „TeatroCool’tas“ (vadovas Vaidotas Žitkus), su Salomėjos Nėries gimnazijos teatro studija „Klausau“ (vadovas Rytis Kopūstas), su Senvagės gimnazijos teatro studija „Digidičiau“ (vadovas Jonas Leleckas) ir su Vilniaus Žirmūnų gimnazijos teatro studija „Alyvos“ (vadovė Rasa Kulytė-Polini).

Su jaunais teatralais savo mintimis, pastebėjimais dalijos festivalio svečiai: Sonata Visockaitė, Redita Dominaitytė, Eugenija Švelnikienė, Odeta Pocevičiūtė, Aistė Gargasaitė, Anželika Jankauskienė. Jų taiklūs, nuoširdūs, rimti patarimai tikrai pravers.

2025 metais mokyklinių teatrų festivalis TEATROZONAS minės penkerių metų jubiliejų. Labai tikimės, kad jis bus ypatingas.

 Nuoširdžiai dėkojame festivalio prizo kūrėjams – Šiaulių miesto neįgaliųjų klubo „Dvasinė šiluma“ keramikos būrelio „Šiltos rankos“ kūrėjų komandai.