Gimnazija paminėjo Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos  jubiliejų. Ta proga balandžio 18–20 dienomis gimnazijos biblioteka mokyklos bendruomenei  pristatė šias temas:  „2023-ieji – Klaipėdos krašto metai“, „Sėkmingiausias lietuvių geopolitinis žygis Pirmosios Respublikos metais“, „Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui“.

 Balandžio 20 dieną  VŽG bibliotekininkės Rita Grubinova ir Stanislava Bumblienė pakvietė mūsų dvyliktokus į Aktų salę, kur vyko edukacinė popietė, skirta Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos  šimtmečiui paminėti. Popietę pradėjo Vilniaus mokytojų namų folkloro ansamblis „Tyklė“  (vadovė Vitalija Brazaitienė). Skambėjo  daina „Kur Šatrija, Rambynas“ – ji yra Klaipėdos krašto ir Lietuvos susijungimo himnas. Bibliotekininkė St. Bumblienė pristatė VU profesorę Sandrą Grigaravičiūtę.

Šiandien mes neįsivaizduojame Lietuvos be Klaipėdos uosto, Rusnės, Smiltynės, Lietuvos jūrų muziejaus… Tačiau šitaip buvo ne visada. Šimtmečio senumo istorijos puslapius atskleidė popietės viešnia profesorė Sandra Grigaravičiūtė.  Ji skaitė pranešimą „Klaipėda – Lietuvos uostas!“.  Akademiškai konkretus ir išsamus, iliustruotas pasakojimas auditorijai padėjo suprasti istorinę situaciją, kuri jaunos Lietuvos Respublikos valdžios ir diplomatinio korpuso buvo tobulai panaudota, kad Lietuva taptų jūrine valstybe.

 VMN folkloro ansamblis „Tyklė“ Klaipėdos krašto istoriją pristatė meninės raiškos kalba. Ansambliečiai jausmingai atliko jų pačių surinktas autentiškas XX a. pradžios šio krašto dainas. Ansamblio vadovė Vitalija Brazaitienė prieš kiekvieną dainą auditorijai papasakodavo jos istoriją, paaiškindavo sunkiau suprantamus žodžius ir Klaipėdos kraštui būdingus posakius. Skambėjo dainos apie karo našlaitėlius, jaunų kareivėlių išvykimą į karą, motinų raudas, praradus sūnelius, Tėvynės gynėjus… Ekrane galima buvo stebėti vaizdus, pasakojančius apie Klaipėdos krašto ir Lietuvos susijungimą.

                      Renginį apibendrino gimnazijos direktoriaus Edmundas Grigaliūnas.