2023 05 08 Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje vyko netradicinė matematikos pamoka „Matematika kvapų meno labirinte“. Tai buvo interaktyvi tarpdisciplininė edukacija, kurios metu klasė (salė) virto  kvapų meno laboratorija, dalyviai tapo kvapų kūrėjais ir dalyvavo inscenizuotoje kvapų meno parodoje, kurioje kvapų formules vizualizavo matematiniais grafikais ir skaičiavimais. Vaikai susipažino su kvapų meno istorija, niuansais skirtingose kultūrose, kūrybine aplinka, medžiagų geografija ir kilme bei milžinišku matematikos vaidmeniu kuriant tokio tipo meną.

Pritaikyti kūrybiniai metodai ugdė dalyvių originalumą, tarpkultūriškumą ir analitinį mąstymą bei toleranciją laisvai kurti ir išreikšti save per kūrybą, nepaisant nusistovėjusių kūrybos tradicijų. Tikėtina, kad dalyviai po užsiėmimo galės iš naujo susidomėti matematika, chemija, biologija ir iš naujo atrasti tiksliųjų mokslų patrauklumą bei naudą kuriant meną bei jį vertinant. Edukacijos metu dalyviai susikūrė unikalų kvapnų skirtuką, dekoruotą matematiniais skaičiavimais.

Edukacijoje „Matematika kvapų meno labirinte“ dalyvavo Ib, IId ir IIe klasių gimnazistai.