Vilniaus Žirmūnų gimnazijos IIa klasės mokinių komanda „Makaronai“ (Martynas Kriukas, Rokas Smetonis, Matas Učkuronis, Joringis Penkauskas) ir technologijų mokytoja Vaida Gailiūnienė balandžio 4 d. dalyvavo VILNIUS TECH vykusiame nacionaliniame atrankiniame mokinių čempionate „Makaronų tiltai 2023“ ir tarp dešimties komandų užėmė III vietą. Tai kiekvienais metais Lietuvoje vykstantis renginys, kurio metu Lietuvos moksleiviai varžosi dėl geriausiai ir tvirčiausiai pastatyto makaronų tilto vardo.

Konkurso užduotis buvo pastatyti tiltą, kuris turi laikytis virš 40 cm ilgio duobės. Tilto parametrai galėjo būti iki 42 cm ilgio, 10 cm pločio ir 20 cm aukščio. Visos komandos gavo 400 g makaronų, kurių ilgis buvo apie 25 cm, ir keturis gabaliukus plastilino. Darbui skirta viena valanda.

Baigusios statyti tiltus komandos atliko masės išlaikymo bandymus. Kiekviena komanda kabino svarelius po savo tiltu ir didino pakabintų svarelių kiekį iki tol, kol tiltas sugriūdavo. „Makaronų“ komandos pastatytas tiltas išlaikė 1,6 kg. Užėmėme III vietą. Pirmoji vieta atiteko komandai, kurios tiltas išlaikė 2,8 kg.

Sveikiname jaunuosius Žirmūnų gimnazijos inžinierius, kurių tiltas išlaikė 1,6 kg apkrovą!