Lietingas ir šaltokas lapkričio 12 d. rytas nesustabdė Vilniaus Žirmūnų gimnazijos dvyliktokų išvykos į Kauną. Užsimiegoję, bet šypsodamiesi rinkomės į edukacinę kelionę. Pirmoji stotelė –  IX Kauno fortas. Čia  sužinojome apie tvirtovės liekanas, Antrojo pasaulinio karo metais vykdytus nacių nusikaltimus. Kitą lankytiną muziejų rinkomės: Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra arba Lietuvos sveikatos mokslų universiteto medicinos ir farmacijos istorijos muziejus. LSMU medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje galėjome geriau pažinti senovės mediciną, gydymo metodus ir pamatyti atkurtą XIX a. vaistinės kopiją bei įvairių mechanizmų. Mokiniai, kurie pasirinko aplankyti Istorinę Lietuvos Respublikos Prezidentūrą, galėjo išvysti akylai saugomą  Vasario 16-osios aktą ir išgirsti pasakojimą apie pirmuosius sunkius Lietuvos valstybingumo atkūrimo  metus. Lankėmės ir  Balio bei Vandos Sruogų namuose.  Gidė įdomiai papasakojo apie  rašytojo būdą, tragišką gyvenimą ir skaudų išsiskyrimą su šeima. Jau temstant  atsisveikinome su Kaunu ir kupini įspūdžių pajudėjome namų link.

Rusnė Kaminskaitė, IV f kl. mokinė