Europos Tarybos iniciatyva nuo 2001 metų  rugsėjo 26-osios minima Europos kalbų diena. Ši šventė tapo tradicija Žirmūnų gimnazijoje. Rugsėjo 26-osios rytą pirmų klasių mokiniai mokytojams dovanojo iš popierius išlankstytus paukščius, ant kurių visų Europos šalių kalbomis buvo užrašytas žodis TAIKA. Taip norėjome solidarizuotis su europiečiais, linkinčiais taikos Europai.

Žinias apie Europos kalbas I–IV klasių mokiniai galėjo pasitikrinti protų kovose, vykusiose užsienio kalbų pamokose. Pralaimėjusių nebuvo, nes kiekvienas kažkuo praturtėjo: kas išgirstu nauju žodžiu, kas įdomiu faktu, o kas pasidžiaugė draugo sėkme ar pasidalijo šypsena.  

Tradiciškai rugsėjo 26-ąją sveikiname mokinius, kuriems  įteikiami tarptautinio vokiečių kalbos egzamino DSD 1 (Das Deutsche Sprachdiplom I) diplomai ir pažymėjimai. Šįmet juos gavo 28 Žirmūnų gimnazijos gimnazistai.