Vytauto Didžiojo universiteto Italistikos ir romanų kalbų bakalauro studijų programos bendruomenė kvietė progimnazijų ir gimnazijų mokinius į tarptautinį A. Dantės  „Dieviškosios komedijos“ deklamavimo konkursąitalų, lietuvių ir kitomis pasaulio kalbomis. „Dieviškoji komedija“ (it. „La Divina Commedia“) – literatūros klasikos kūrinys dėl savo skambumo ir poeto-klajūno eiliuota forma meistriškai perteiktų jausmų laikomas vienu iš labiausiai tinkančių deklamuoti ir garsiai skaityti. Deklamavimo konkursas suteikė puikią progą susimąstyti apie Dantės kūrinio skambesį ir prasmę ir atskleisti savo kalbinius ir retorinius gebėjimus. Jame dalyvavo ir mūsų gimnazijos italų kalbos būrelio II e klasės mokinės Beatričė Remeikaitė ir Eglė Kiškūnaitė. Konkurse gimnazistės užėmė III vietą. Mokines konkursui ruošė italų kalbos būrelio mokytoja Rasa Kulytė-Polini.

Gruodžio 7 d. nuotoliniu būdu įvyko apdovanojimų šventė, kurioje dalyvavo VDU Italistikos programos dėstytojas doc. dr. Stefano Lanza, jis trumpai aptarė lietuvių skaitytojams mažiau žinomus „Dieviškosios komedijos“ aspektus. Šventėje dalyvavo Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojas dr. Moreno Bonda, Dr. Jurgita Macijauskaitė-Bonda, Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto prodekanė, bei konkurse atrinkti geriausi skaitovai. Dalyviams reikėjo sukurti vaizdo įrašą ir įrašyti deklamuojamas tris pasirinktas „Dieviškosios komedijos“ tercinas. Italų kalbos būrelio mokinių sukurtą vaizdo įrašą konkursui galite pamatyti čia: https://www.youtube.com/watch?v=sxTDVN2CuG0. Italų kalbos būrelio mokinių skaitomas tekstas  patiko tuo, kad buvo gražiai perskaityta ne tik italų, bet ir lietuvių kalba, puikiai intonuota ir išjausta.