II klasių mokiniai kartu su mokytojomis J. Varakauskiene ir R. Šilinskiene pilietiškumo pamokų metu dalyvavo edukacinėje išvykoje į Lietuvos Respublikos  Seimą. Lietuvos Respublikos Seimas – įstatymų leidžiamosios valdžios institucija. Šiuo metu Seimo pirmininkė – V. Čmilytė-Nielsen. Išvykos metu mokiniai aplankė įsimintiniausias Seimo vietas:  I, II bei III rūmus. Bevaikščiodami Seimo koridoriais, išgirdome pasakojimų apie Seimo įkūrimą bei išvydome pagrindines jo sales: Kovo 11 – osios salę (šioje salėje 1990-ųjų kovo 11-ąją buvo atkurta Lietuvos valstybės Nepriklausomybė),  Konstitucijos salę,  naująją  Seimo posėdžių salę.  Lankėmės  Atkurtos Lietuvos pirmojo Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko darbo kabinete. Koridoriuose  apžiūrėjome  Sausio 13-osios įvykių nuotraukas bei iš šono pažvelgėme į restauruojamą barikadų muziejų.

Ekskursijos metu mokiniai aktyviai atsakinėjo į gido pateiktus klausimus, įgijo naujų žinių apie LR Seimo vaidmenį  ir svarbą Lietuvos valstybės gyvenime. Išėjome kupini įspūdžių, nešini dovanėlėmis –  LR konstitucija.

Straipsnio autorės Aistė Klibavičiūtė (II c), Gabija Zakaraitė (II f)