„Ekologiškumo virusas plinta“ jau septintus metus kviečia respublikos moksleivių komandas dalyvauti ekologijos konkurse ir išbandyti jėgas aplinkosaugos srityje. Šio konkurso autorius ir  iniciatorius buvęs  Žirmūnų gimnazijos mokinys K. Vėgėlė. Projekte aktyviai dalyvauja technologijų, biologijos mokytojai. Konkursas remiamas Vilniaus miesto savivaldybės Savivaldybei pavaldžių įstaigų aplinkosauginio švietimo programos lėšomis.

2021 m. lapkričio 11 dieną konkursas „Ekologiškumo virusas plinta 2021“  vyko  3-4 , 5-6 klasių moksleiviams, o 7-12 klasių moksleivius kvietėme dalyvauti aplinkosaugos konferencijoje. Konkurso dalyvius pasveikino ir sėkmės palinkėjo Vilniaus Žirmūnų gimnazijos direktorius E. Grigaliūnas, technologijų mokytoja ir projekto vadovė  V. Gailiūnienė, Vilniaus miesto savivaldybės ekologė, gamtos mokslų daktarė O. Motiejūnaitė. Konferencijos metu mokiniai pristatė aplinkosaugos problemas Vilniaus mieste, jų galimus sprendimo būdus. Pranešimus mokiniai skaitė apie žaliųjų aplinkosauginių erdvių Vilniaus mieste viziją, apie Vilniaus miesto kraštovaizdžio tyrimus, apie žaliąsias miesto erdves, apie Vilniaus ir kitų miestų kraštovaizdžio pažinimą ir apsaugą.

Džiaugiamės gausiu būriu komandų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Smagu, kad šiuo virusu užsikrėtė Vilniaus, Biržų, Šakių, Klaipėdos, Alytaus, Šiaulių, Kėdainių, Vilkaviškio, Šilalės, Trakų Vokės, Širvintų ir kitos mokyklos.

Visi konkurso dalyviai jau yra laimėtojai, nes ne tik dalyvauja, bet ir pasitikrina  aplinkosaugos žinias ir įgūdžius, įgyja naujų patirčių, yra neabejingi aplinkos būklei ir jos pokyčiams, nori žinoti ir mokėti daugiau, domisi žaliosiomis erdvėmis. 

Iki kitų susitikimų!