Lapkričio 23 d. 14.00 val. virtualioje aplinkoje vyko respublikinio konkurso „Animuoju lietuvišką pasaką – 2021“ apibendrinimas, konkurso dalyvių apdovanojimai. Organizatoriai kvietė balsuoti ir išrinkti gražiausius respublikinio tautosakos ekranizacijos konkurso „Animuoju lietuvišką pasaką –  2021” dalyvių kūrybinius darbus – animacinius filmukus. Rinktis tikrai buvo iš ko – konkurse dalyvavo 22  filmukai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Kupiškio, Biržų, Pasvalio, Visagino, Jašiūnų, Simno mokyklų. Balsavimas vyko pagal dalyvių amžiaus grupes. Vyresniųjų grupėje I vietą laimėjo Paulės Lavrinovičiūtės ir Agnės Lavrinovičiūtės kurtas animacinis filmukas „Gyvenimo lempos“ (https://youtu.be/t64mpcfqyNw). Be to, Paulė ir Agnė pelnė žiūrovų simpatijų prizą ir laimėjo edukaciją UAB „MeinArt“ animacijos studijoje. Dalyvauti konkurse gimnazistes paskatino filmų kūrimo mokytoja Rasa Kulytė-Polini. 

Visus animacinius filmukus galite pamatyti čia: http://ktkc.lt/cat-konkursai/dalyvauk-konkurse-animuoju-lietuviska-pasaka/

Konkurso komisija: VšĮ „Kino štrichai“ animatorė, režisierė, prodiuserė, scenaristė, dailininkė, iliustratorė Jūratė Leikaitė. Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto sakytinės tautosakos skyriaus darbuotoja Jūratė Šlekonytė, Kauno informacinių technologijų mokyklos animacijos mokytojas Mantas Poška, UAB „MeinArt“ animacijos studijos vadovas ir animatorius Meinardas Valkevičius, Kauno tautinės kultūros centro metodininkė Dovilė Kulakauskienė ir direktorės pavaduotoja ugdymui Vaida Kasparavičienė.

Konkurso rengėjas: Kauno tautinės kultūros centras. 

Partneriai: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Kauno informacinių technologijų mokykla, VšĮ „Kino štrichai“, UAB „MeinArt“, gidė Vaiva Mikalauskienė.