Rugsėjo 29d. 11.00 val. Lietuvos žmonių su negalia sąjunga (LŽNS) pakvietė visus į tradicinį tarptautinį ypatingų teatrų festivalį – forumą „Begasas“, kuris įvyko Dūmų fabrike (Naujoji Vilnia). Įvairias negalias turintiems artistams talkino mūsų gimnazijos savanoriai:  2f kl. (auklėtoja ir tikybos mokytoja Asta Armalavičienė) ir 1c kl. (auklėtoja ir teatro bei filmų kūrimo mokytoja Rasa Kulytė-Polini). Ši savanorystė jau tapo tradicine. Kelios 1c kl. mokinės (Rugilė Kibickaitė, Mija Mikolaitytė, Fausta Savickaitė, Aistė Bauraitė) buvo pakviestos suvaidinti kartu su negalią turinčiais ir profesionaliais aktoriais, dainininkais bei muzikantais režisieriaus Vitalijaus Liubotos (Ukraina) kurtoje ištraukoje „Mano miestas“ (visas spektaklis bus parodytas „Vilnius 700“ renginyje, skirtame Vilniaus jubiliejui). 

Festivalyje dalyvavo šešios ypatingų teatrų trupės: VŠĮ „Mažoji guboja“ neįgaliųjų dienos centro pantomimos trupė (spektaklis „Ilgas kelias namo“, rež. Povilas Krivickas), Vilniaus m. biudžetinės įstaigos dienos centro „Šviesa“ teatro terapinė trupė TTT (spektaklis ,,Dykumos balsai“ pagal Marlo Morgan knygą, rež. Silvijana Bilskytė), Lavėnų socialinės globos namų teatro trupė (spektaklis „Keleivis“, rež. Sigitas Paliulis),Molėtų krašto žmonių su negalia sąjungos bei Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Molėtų filialo humoro trupė (spektaklis ,,Apie žmogų ir angelą“, rež. Pranas Pliuška), Sopoto (Lenkija) bendruomeninių savipagalbos namų – adaptacijos centras (spektaklis ,,Jis ir Ji. Be moralo“, rež. Jacekas Spica).

LŽNS prezidentė Rasa Kavaliauskaitė pastebėjo: „Neįgaliems žmonėms svarbu būti pastebėtiems, pripažintiems, reikalingiems. Gera publikos reakcija pakylėja neįgaliuosius, kurie nemažai laiko gyvena uždarą gyvenimą. Meno kolektyvas neįgaliam žmogui tampa tarsi antra šeima, kurioje jis gauna didžiulę gerų emocijų puokštę.“ Festivalio meno socioedukacijos vadovė ir festivalio organizatorė Snieguolė Dikčiūtė pasidalijo lūkesčiais: „Norime mažinti neįgalių žmonių socialinę atskirtį, kelti žmonių su negalia teatrų profesionalumo lygį, formuoti visuomenės pozityvius pokyčius kultūrinėje ir socialinėje srityse bei praplėsti teatro teritorijos ribas.“  Renginį vedė aktorius Saulius Čėpla ir LŽNS muzikinio teatro trupės artistas Danielius Jurevič, kuris parodė savo talentą ir dainuodamas, o vertino teatro ekspertų komisija, ją sudarė režisieriai: Saulė Degutytė (Lietuva, „Stalo teatras“), Jacek Spica (Lenkija), Vitalijus Liubota (Ukraina). Visos trupės buvo apdovanotos „Begaso“ skulptūrėlėmis (prizų autorius ir mecenatas – Eugenijus Paukštė).